top of page

FAQ

JAKICH METOD UŻYWASZ W PRACY Z PSAMI?

Pracę z psami opieram przede wszystkim na daniu psu możliwości zachowywania się w sposób dla niego naturalny. Nie stosuję narzędzi awersyjnych (kolczatka, obroża elektryczna, kantary, obroża zaciskowa itp.). Nurt w którym pracuję to szkolenie pozytywne, opierające się na wzmacnianiu u psa zachowań, które są odpowiednie - w kontekście treningowym. W terapii behawioralnej opieram się dużo na czytaniu mowy ciała psa, na jego otoczeniu (kontekście), na zachowaniu opiekunów i wybieram taką drogę pracy, która jest dla psa na dany moment możliwa do zrealizowania. Stopniowo stawiamy przed psem trudniejsze zadania, ale dopiero wtedy kiedy mamy pewność, że pies jest na nie gotowy.

JAK WYGLĄDA TRENING NOSEWORKU?

Moi uczniowie to w większości psy lękliwe lub reaktywne. Emocje w treningu są dla mnie super ważne. Pies przede wszystkim ma się czuć dobrze. Dlatego może zdarzyć się tak, że na pierwszych zajęciach nie będziemy dużo ćwiczyć, a damy psu czas na zapoznanie się z nowym miejscem, być może porobimy zabawy węchowe, postaramy się wprowadzić zapach. Spotkanie trwa 60 min. Pomiędzy ćwiczeniami robimy przerwy i omawiamy trening.

JAK WYGLĄDA KONSULTACJA BEHAWIORALNA?

Konsultacja odbywa się u Ciebie w domu. W zależności od Twojego psa, zapoznanie robimy w domu, albo na dworze. Podczas konsultacji obserwuję psa, zbieram wywiad od Ciebie na temat Waszego życia z psem, robię notatki dla siebie, z których później stworzę zalecenia dla Waszej rodziny.

ILE KONSULTACJI TRZEBA ODBYĆ?

Wszystko zależy od Ciebie i Twojego psa. Najczęściej po pierwszej konsultacji umawiamy się na drugą konsultację za miesiąc lub półtora aby zobaczyć, czy wdrożone zalecenia się sprawdzają. Pomiędzy konsultacjami pozostajemy w kontakcie mailowym lub telefonicznym. W razie potrzeby umawiamy się na kolejne konsultacje.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO KONSULTACJI?

Przed naszym spotkaniem proszę o wypełnienie kwestionariusza behawioralnego oraz przesłanie do mnie na maila filmików z zachowaniem psa. Filmy najlepiej przesłać przez stronę wetransfer.com. W przypadku długich nagrań najwygodniej jest wrzucić film na YouTube jako film niepubliczny oraz udostępnić mi link do filmu. 

JAKI JEST OBSZAR KONSULTACJI DOMOWYCH W STANDARDOWEJ CENIE?

Dojeżdżam na terenie Warszawy (Mokotów, Ochota, Ursynów, Wilanów) oraz do większości południowych miejscowości pod Warszawą (Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Zalesie Górne, Magdalenka, Józefosław, Nowa Iwiczna, Lesznowola).

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TRENINGU?

Poinformuj mnie jeśli Twój pies ma alergie pokarmowe. Podczas treningu pracujemy na smaczkach oraz zabawkach. Jeśli idziemy na trening w terenie weź plecak, a do niego spakuj zapas różnych smaczków (mokre, półwilgotne, chrupki, suszone mięso, gryzaki), wodę oraz miskę dla psa i kilka ulubionych zabawek. Jeśli masz linkę treningową, to również weź ją ze sobą.

JAK WYGLĄDA SPACER BEHAWIORALNY?

To zależy nad czym chcemy popracować. Spacer trwa godzinę i najczęściej odbywa się na Polu Mokotowskim (spotykamy się w tym miejscu), ale czasami wybieramy miejsca bardziej dzikie. Wszystko zależy do Twojego psa. Jeśli nie wiesz czego Wam potrzeba, napisz lub zadzwoń, a pomogę Wam wybrać najlepiej dopasowaną opcję :) Pamiętaj, aby zawsze mieć ze sobą wodę dla psa!

JAK WYGLĄDA USŁUGA DORADZTWA PRZEDADOPCYJNEGO?

Zależy mi, aby przyszli opiekunowie psów podejmowali świadomy wybór kiedy decydują się na adopcję lub kupno psa. Dlatego ta usługa jest w pełni za darmo. Jeśli jesteś z Warszawy, możemy się spotkać na herbatę lub spacer, aby porozmawiać. Możemy też połączyć się na video rozmowę.

CZY MOŻNA ZAPŁACIĆ KARTĄ?

Na ten moment możliwa jest płatność gotówką, przelewem przed naszym spotkaniem lub blikiem. Dane do przelewu: 
The von Hauffs Sandra Ligaszewska
40 1050 1025 1000 0092 7947 6239
tytuł: Konsultacja/Trening, imię psa

GDZIE PROWADZISZ ZAJĘCIA?

Wkrótce zaproszę Was do mojej sali na Ursynowie na ul. Płaskowickiej 46. W między czasie jest możliwość treningów w sali w Malinowym Psie w Piasecznie.
Oprócz tego oferuję domowe treningi, z dojazdem do klienta.

bottom of page